kéziladba utánpótlás

(Kispályás Műfüves Nonprofit Kft.)

Híreink

Sorsolással dőlt el az aranyérem sorsa

Hihetetlen történet részesei lehettek U11-es csapatunk tagjai a Nyírsuli kupán. A március 29-én megrendezett tornán eddig még nem látott módon dőlt el az aranyérem sorsa. Tóth Norbert az U11-es utánpótlás csapatunk edzője mesél a történtekről.

Tóth Norbert: Március 29-én Nyíregyházán a Zrínyi Ilona Gimnázium szép tornacsarnokában, a Nyírsuli kupán vett részt U11-es (2001) fiú kézilabda csapatunk. Velünk együtt négy csapat nevezett a tornára:

-        Nyírsuli „A”
-        Nyírsuli „B”
-        Tiszavasvári
-        Hajdúnánás

Izgalmas mérkőzésekre volt kilátás szép számú nézősereg előtt, a várt izgalmak nem is maradtak el.
Első mérkőzésünket a Tiszavasvári csapatával vívtuk, egy kicsit álmosan kezdtünk, de hamar bemelegedtünk, védekezésünk egyre jobban működött. Támadásban Balogh Zsigmond jól irányította a csapatot, három gólos előnyre tettünk szert és így mentünk bele a végjátékba. Sajnos Kiss Zoltán aki védekezésünk egyik legjobbja volt megkapta harmadik kétperces kiállítását és egyben élete első piros lapját is, de előnyünket sikerült megtartanunk és 12:9 arányú győzelmet arattunk.
Következő mérkőzésen Nyírsuli „A” csapatával játszottunk egy időben megkurtított mérkőzésen, hiszen a szabályos 2x15 perces játékidő helyett 2x10 perc következett, mivel a verseny rendezői úgy döntöttek így spórolnak időt, nehogy kifussanak az időből. Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, három gólos előnyre tett szert gyorsan az ellenfél, az idő rövidsége mellett ez megpecsételte sorsunkat, védekezésben sok hibát vétettünk, támadásban pontatlanok voltunk, rengeteg kapufát lőttünk, kapusaink nem nagyon találkoztak a labdával. Nem várt vereséget szenvedtünk 8:6-os arányban.
Az utolsó meccsen Nyírsuli „B” csapata következett, az előző két meccstől eltérően nagyon jól kezdtük a mérkőzést hisz 5:0-ás rohammal indultunk meg. Dobány Bence szép átlövés gólokat lőtt, ami nagyon fontos minden játékos kapott játéklehetőséget és élt is vele hisz a tizenegy pályára küldött gyerek közül tízen gólt is szereztek. Ez a mérkőzés igazi öröm játék volt, ezt tükrözi a 15:6-os nánási győzelem is.

Az utolsó mérkőzésen a Tiszavasvári legyőzte a Nyírsuli „A” csapatát, így a végeredmény szerint hárman 4 ponttal (Tiszavasvári, Nyírsuli „A”, Hajdúnánás) a Nyírsuli „B” 0 ponttal zárt a tabellán.

Ezután kezdődtek a számolgatások!
Körbeverésnek és az azonos pontszámoknak köszönhetően a három csapat egymás elleni gólarányát kellett először megnézni:

Tiszavasvári +1, Hajdúnánás +1, Nyírsuli „A” -2,

ezzel eldőlt, hogy a Nyírsuli „A” lesz a harmadik. Az első hely még mindig nem dőlt el. Következett a dobott gól: 18-18

Majd a kapott gól: 17-17

A szervezők még nem láttak ilyet (én sem). Heteseknek kellett volna következni, de mivel már a csapatok átöltöztek és ugyebár a szervezők szerint időszűkében voltunk úgy döntöttek kisorsolják a győztest! Egy kalapba két papírlapra írták a csapatok nevét és húztak, ...hát nem minket, így esett meg az, hogy sorsolással dőlt el az aranyérem sorsa.

Ezen a tornán tényleg nagy szerepe volt a szerencsének, de nem bánkódunk, mert győztesnek tekintjük magunkat és szépen csillog az ezüstös arany is.

Nagy öröm még számunkra, hogy a torna legjobb játékosának Balogh Zsigmond hajdúnánási játékost választották meg.