kéziladba utánpótlás

(Kispályás Műfüves Nonprofit Kft.)

Híreink

Felemás hazai bemutatkozás

Csapataink az idény első mérkőzésén a PLER Budapest II csapatait fogadták hazai pályán, az NBI/B Keleti csoportjában. Sok hazai szurkoló látogatott el a korábban kezdődött junior mérkőzésre is, ők örülhettek egy szép eredménynek. A felnőtt mérkőzésen megjelentek, sajnos nem voltak ilyen szerencsések.

Junior csapatunk, egy igen jó erőket felvonultató fővárosi gárdával találta szembe magát. A mérkőzés során egyik csapat sem tudott a másik fölé emelkedni, 1-2 gól volt a differencia. A második félidőben a budapesti alakulat kihasználta a hazai csapat több hibáját és ellépett 3 góllal. Ezzel a különbséggel érkeztek a csapatok az utolsó 10 percre. Torma Antal, a hajdúnánási hálóőr, sorozatos bravúrjainak köszönhetően, a hazaik egyre inkább kezdték utolérni a PLER csapatát. Az utolsó percekre felzárkózott a hajdúsági együttes és esélye nyílt az egyenlítésre is. A mérkőzés utolsó másodpercei parázs összecsapásokat hoztak, melyből 2 piroslap is született. A kiállítások mellé egy hazai 7 méteres is társult, mely az egyenlítést jelentette, 2 másodperccel a mérkőzés vége előtt. A végeredmény így 32-32. Szép eredmény a fiúktól, csak így tovább.
A junior mérkőzés megadta a felnőtt összecsapásnak a hangulatot, azonban a vendég PLER játékosai hamar lehűtötték a hazai csapatot, és a szurkolókat is. Sajnos Hadas Sándor tanítványainak nem sikerült megismételnie a Kecskemét elleni bravúrt. Hiányzott az a pusz ami segített véghezvinni azt a "feltámadást", ami a "Hírös városban" 2 pontot ért. Az első félidő 16. percében 5-8 volt az állás a fővárosiaknak. Bíró Ádám góljai sem tudták tartani a hazai csapatot, így folyamatosan nőtt a két csapat közti különbség, mely az első játékrész végére, 10-19-es vendég vezetést eredményezett.
A második félidőben sem változott a helyzet. Nem állt össze a védekezés, a támadásokba is egyre több hiba csúszott. A vendégek azonban nem hibáztak, és folyamatosan nőtt a különbség. Sajnos a cserék sem jelentettek változást a csapat játékában és elmaradtak a kapusbravúrok is. A mérkőzés végéhez közeledve, már 14 gólos volt a PLER előnye. A fővárosi csapat megérdemelten vitte el a két pontot.

Hajdúnánás Robzol 2000 KSE - PLER Budapest II 25-34 (10-19)

Mérkőzés alakulása: 2-3, 3-6, 4-7, 5-8, 7-12, 10-18, 10-19, 11-22, 14-24, 17-26, 19-33, 22-34, 25-34